енергоефективні школи

Школярі кількох регіонів України вивчають інноваційний курс "Абетка з основ житлово-комунального управління"

24 лютого 2017 року в м. Києві відбувся навчальний семінар, присвячений упровадженню в школах факультативного курсу «Абетка з основ житлово-комунального управління» та он-лайн гри «Розумний будинок».  Захід організований у рамках Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація».   У ньому взяли участь 32 педагоги зі шкіл Запорізької, Дніпропетровської, Вінницької, Івано-Франківської областей та кураторів, що координуватимуть роботу в рамках курсу; а також представники компанії ДТЕК та виконавця Проекту – Всеукраїнської благодійної організації «Інститут місцевого розвитку» (ІМР).

Вітаючи учасників семінару, керівник департаменту з соціального розвитку ДТЕК Вікторія Гриб, зазначила: «Ми бачимо й розуміємо, що дуже важливо вже зараз змінити ментальність дітей щодо речей, які будуть корисними у майбутньому. Йдеться, зокрема, і про ставлення до свого житла, до використання енергетичних ресурсів. Адже, якщо діти розумітимуть такі серйозні категорії, їм буде легко входити у доросле життя і нам із ними буде легше. Це прикладні речі, про які зазвичай нове покоління не замислюється, але за які нестиме відповідальність. Тому, впевнена, Нова генерація – це наше «завтра» і майбутнє нашої країни, яке вже сьогодні залежить від усіх нас!».

Мета курсу для 10-класників «Абетка з основ житлово-комунального управління»  –  змінити ментальність та поведінку учнів: залучити їх до активної участі в організації побуту своєї родини, поліпшенні житлового комфорту.  Серед завдань також – навчити дітей фінансової грамоти, розвинути в них лідерські якості, ініціативність та вміння конструктивно й грамотно діяти в команді для вирішення комунальних проблем у квартирі та будинку.

Навчання відбуватиметься в режимі онлайн на базі програми дистанційного навчання, – інноваційна методика для України. В основу Курсу покладено  спеціально  розроблену інтерактивну ділову гру «Розумний будинок».  За її допомогою під час навчально-ігрового процесу моделюються реальні проблемні ситуації житлово- комунальної сфери, що виникають у житті співвласників багатоквартирного будинку, а також пропонуються знання для успішного вирішення цих проблем. Граючи, діти можуть заробляти віртуальні ігрові гроші (долатеки), вирішувати, на які роботи в квартирі/будинку їх витрачати, сплачувати комунальні послуги тощо.

Під час семінару команда ІМР провела вхідне тестування учасників (для того аби визначити рівень їхніх знань у житлово-комунальній сфері), ознайомила їх зі змістом Курсу (зокрема, з переліком передбачених до вивчення тем),продемонструвала наповнення програми дистанційного навчання та методику роботи з нею.

У 2014 році фахівці ІМР впровадили курс «Абетка з основ житлово- комунального управління» в 12 школах трьох міст Дніпропетровської області (Павлограді, Першотравенську, Тернівці). Досвідом роботи над Проектом (коли< навчання відбувалося за підручниками, а «Розумний дім» був конструктором, ЗD- моделлю багатоквартирного будинку) поділилася з учасниками Тетяна Гайкова, вчитель Павлоградського НВК №2. Вона продемонструвала фільм про участь НВК №2 в Проекті та підкреслила, що це досвід – дуже захопливий: «Я впевнена, що розумний дім – для розумних людей! Коли три роки тому ми отримали конструктор і почали грати, наші діти були в захваті! І це було справжнє задоволення! Наші 10-класники мали величезне поле для реалізації своєї фантазії, ідей та для втілення ініціатив! Ми зробили величезну роботу, але отримали значно більше – учні стали свідомими та відповідальними і багато чому навчили навіть своїх батьків! Восьмеро найактивніших дітей-переможців отримали від ДТЕК планшети за участь у грі. Ці подарунки виявилися дуже корисними в їхньому вже тепер студентському житті! Ми вдячні компанії ДТЕК та Інституту місцевого розвитку за розроблення цього Курсу.  Впевнена, що він допомагає виховати нове майбутнє для України!».